Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 17 lipca 2011

Tik Tak, Krzysio i Ciotka Klotka.

Ja jestem pan Tik Tak, ten zegar to mój znak. Tak, tak, tak to pan Tik Tak i jego mały świat! Tak zaczynał się popołudniowy program dla dzieci, którego bohaterami byli: Krzysio w wielkich czerwonych okularach i Ciotka Klotka cała w kokardach:) w programie można bylo spotkać się z zającem poziomką, posłuchać piosenek dla dzieci typu: mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję..., albo: każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa itp. Pokazywano w nim przyrodę, zachęcano do dbania o higienę:) Program cieszył się dużą popularnością wśród dzieci. Zdjęcie ze strony www.wietrzneradio.com

4 komentarze:

 1. Teraz już się mogę przyznać, że podkochiwałam się w Krzysiu na zmianę z Panem Fasolą, który był wykonawca pierwszego wielkiego "hitu" w moim życiu: Przez łąki, przez pola pędzi fasola ...

  Przeboje dla dzieciaków z ery PRL to w sumie temat na kolejny wpis jest, tyle tego było. I programy dla młodego widza: 5-10-15, okienko Pankracego, Fasola i dobranocki i kultowe zabawki i produkty spożywcze i ubrania. I robi się tak nostalgicznie jakoś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj królestwo chociaż za 1 odcinek Tik taka.
  Ile razy już obejrzłam nagrany odcinek W labiryncie, bo tam córeczka głównych bohaterów wystę powałą w Tik taku i w serialu mozna zobaczyc fragment programu :)
  Ps. Namiętnie poszukuję wszystkich Tik takowych i fasolkowych teledysków, ale malutko tego w internecie :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Padniecie dziewczyny, poznałam Tik Taka parę lat temu - niezły z niego zbok! Twierdził, żem podobna do Małgorzaty Braunek z "Lalki". Jakoś nie mogłam się wciągnąć do rozmowy z obawy, że jego wizerunek w moich oczach podupadnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tik Tak obowiązkowo..pamiętam gdy przed imprezami typu urodziny babci zjeżdzali się wszyscy..a dzieciaki spotykaly sie w swoim gronie i oglądały bajki oraz Tik Tak..ehhh..

  Ania.

  OdpowiedzUsuń